Előszobabútor kékben
Sokszor nézelődök csak úgy, minden pontos cél nélkül a különböző adok-veszek oldalakon.
Erre az előszoba bútorra is így bukkantam. Kereken 5000 forintot kértek az egészért. Szerkezetileg nem volt problémája, inkább csak egy kicsit kopott volt.
Ekkor még nem tudtam mit szeretnék vele kezdeni, ezért a Pinterest jött segítségül 😉. Az alábbi képek lettek az inspirációk.
Amikor nekilátok egy bútor átfestésének vannak inspirációk, ötletek, tervek, aztán ahogy haladok a munkával mindig alakulnak ezek a tervek. Általában már egy pár ecsetvonás után látszódik, hogy a végeredmény nem igazán fog hasonlítani az inspirációul szolgáló képekhez. Ez így volt ebben az esetben is.
A kéknek elég sok árnyalatát használtam, plusz alap rétegnek a fehéret (ez nincs a képen, de ez is Pentart-os Decor paint soft; ezen kívül az alsó két tégely Lidlből származik)
Első lépés a fogantyúk eltávolítása, akasztók leszerelése, és a tükör védelme érdekében körbemaszkolni az adott részt. Alapos csiszolás és tisztítás után kezdődhetett a móka. Mint azt már korábban írtam, a tervek és a végeredmény néha fényév távolságra van egymástól. Mikor elkészültem nézegettem egy darabig, de valahogy nem volt az igazi nagyon világos, és nem olyan amilyet szerettem volna, nem tetszett 😐 (Sajnos kép nem készült erről a fázisról)
Gondoltam egy kis fekete jót fog tenni a bútornak, ezért szárazecset technikával vittem bele még egy kis feketét, sőt akkor már a többi színből is egy kicsit, hogy igazán mutatós legyen.
A szárazecset technika annyit takar, hogy a tömény festékből, víz hozzáadása nélkül, felveszünk egy keveset az ecsetünkre (tényleg csak keveset, mert pont így fog gyönyörűséges lenni a végeredmény). Majd laza mozdulatokkal "csíkokat" húzunk, és azt a nagyon kevés festéket eloszlatjuk a felületen. Minél többször megyünk át egy-egy részen az ecsetünkkel, annál jobban fog dominálni a szín. Én több színt is szoktam alkalmazni, jelen esetben a kékek árnyalatait, a fehéret és a feketét.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése