Patchwork szundikendő

Ma egy igazán egyedi szundikendő készítését mutatom be nektek. Ha valaki hozzáfog biztosan nagyon nagy örömöt szerez a leendő tulajdonosának. Az elkészítése kicsit körülményes, sok türelem szükséges hozzá. Aki ezzel a tulajdonsággal nem rendelkezik, az elkészítheti úgy is, hogy a kis kockás oldala egyszínű, és csak a másikra varr egy egyszerűbb mintát.
A legnagyobb feladat számomra a kis kockák kiszabása. Erre már létezik egy gép is, melyet kifejezetten patchworkosök számára fejlesztettek ki, sablonok segítségével lehet egyformára kivágni az alapanyagot. A neve Sizzix (itt megtalálhatjátok), vágáshoz és domborításhoz is használható. Ennek hiányában én egyesével vágtak ki a kis 7×7 centis darabokat, pontosan 100 darab kellett egy kendőhöz és nekem 2 darabot kellett csinálnom. Elég sok időbe telt :) Azért nekem is volt egy kis segítségem, egy előző projekthez már beszereztem egy körvágót, ezzel és egy vonalzóval sokkal egyszerűbb dolgom volt, mint az ollóval.
És íme a kivágott alkatrészek
A következő rész volt az én kedvencem, a tervezés. Nem szerettem volna ha két egyforma színű, mintájú darab kerül egymás mellé, ez nem volt nehéz feladat, hiszen elég sokféle anyagot használtam.
Most következhetett a darabok összevarrása. Kezdetnek vízszintesen varrtam össze a négyzeteket, majd ezeket a csíkokat egymáshoz, itt nagyon figyelni kell, hogy a varrások illeszkedjenek egymáshoz. Minden egyes darab varrása után érdemes szétvasalni a varrásszéleket, így egyerűbb az illesztés.
Ezzel el is készült ez egyik oldala a szundikendőnek
A másik oldalt lehet egyszínűnek is hagyni, vagy ahogy én tettem mintát varrni rá. 
A mintát, amit lehet saját-kezűleg rajzolni, illetve az interneten is lehet számtalan egyszerű motívumot találni. Én egy dömpert rajzoltam, majd varrás szélességek nélkül kell a különböző színű darabokat kiszabni. Az egyenes darabokat sima cikk-cakk varrással rögzítettem az alaphoz, a kerekekhez pedig kukacoló talpat használtam. 
A végső feladat összevarrni a két oldalt úgy, hogy a színoldalakat fordítom befelé. Ne felejtsünk hagyni egy kis nyílást, ahol majd ki tudjuk fordítani, ezt később kézzel egyszerűen be tudjuk varrni.
Íme a kész darab
A másik darab még alakulóban, de ha elkészült, majd megmutatom nektek :)

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Fűzött könyv készítése lépésről-lépésre

Paper piecing, avagy papírra varrós patchwork technika